این دستگاه دارای ابعاد ۹x19x1.1 سانتیمتر و وزن ۱۲۰ گرم می‌باشد، درحالیکه پنل‌های خورشیدی واقعی دارای تنها ۱٫۵ میلی‌متر ضخامت هستند.

اما Solar Paper دارای ویژگی‌های بهتری فراتر از تنها شکل فیزیکی خود می‌باشد. برخلاف اغلب شارژرهای خورشیدی موجود در بازار، این دستگاه مجهز به پنل‌های ماژولار بوده که از طریق آهنربای تعبیه شده به هم متصلند. در صورت نیاز به انرژی بیشتر، می‌توان تا چهار پنل را به یکدیگر متصل کرد. هر پنل می‌تواند ماکزیمم ۲٫۵ وات انرژی تولید نماید، بنابراین چهار پنل قادر به تامین تا ده وات انرژی از طریق USB می‌باشند. در یک روز آفتابی، این دستگاه به خوبی یک شارژر دیواری ۵V/2A عمل می‌کند.

Solar Paper همچنین دارای تعدادی ویژگی‌های هوشمند داخلی به منظور کمک به کاربر در بهره‌بری بیشتر از آن است. به منظور اجتناب از ریستارت دستی با از دست رفتن نور، مشکلی که در اغلب شارژرهای خورشیدی رقیب وجود دارد، Solar Paper طوری برنامه‌ریزی شده که به صورت خودکار به ادامه‌ی شارژ در صورت شناسایی نور کافی بپردازد.

همچنین یک نمایشگر LCD داخلی در این دستگاه وجود دارد که جریان وارد شده به دستگاه متصل را نشان می‌دهد. این اطلاعات برای درک چگونگی تاثیر شرایط جوی، زاویه‌ی شیب و جهت خورشید بر روی میزان شارژ مفید است و به این ترتیب می‌توان دستگاه را در بهترین شرایط قرار داد.

گروه پشت این پروژه عرضه‌ی اولین گروه از این محصول را در سپتامبر ۲۰۱۵ پیش‌بینی کرده‌اند و همچنین انتظار فروش دومین گروه را در ماه‌های اکتبر یا نوامبر دارند.

منبع : مگا آی تی